Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Czytam sobie w bibliotece

2015-10-19 przez Biblioteka

W dniu 16 października 2015 r. Biblioteka Publiczna w Niepołomicach - filia Zabierzów Bocheński zorganizowała kolejne warsztaty w ramach ogólnopolskiej akcji "Czytam sobie w bibliotece". "Przyjaciele planety Ziemia ", pod takim tytułem odbyły się trzecie z rzędu warsztaty, w których udział wzięła grupa przedszkolna. W tym dniu naszą lekturą, stała się książka Wojciecha Widłaka pt. „Marta i Ufoludek”

W pierwszej części spotkania nasz czas upłynął na głośnym czytaniu książki. Nasi mali gości poznali bohaterkę Martę, która chodzi na zajęcia plastyczne do Domu Kultury. Pewnego dnia dziewczynce przytrafia się bardzo dziwna przygoda – w jej życiu niespodziewanie pojawia się tajemniczy przybysz z kosmosu...

W drugiej części dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których z pudełek, kubeczków i butelek stworzy niesamowite ufoludki oraz nadały im imiona.

Na zakończenie tematyką spotkania był też recykling i segregowanie odpadów.. Najmłodsi, nauczyli się do jakich worków, powinny trafić m. in. materiały z plastiku, szkła, gazety; co zrobić z odpadami niebezpiecznymi takimi, jak zużyte baterie.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki