Danuta Zawadzka w Podłęskiej Bibliotece

2013-10-25 przez Biblioteka

Biblioteka Publiczna w Podłężu kolejny raz gościła w swoich progach znamienitą osobę. 25 października na spotkanie autorskie z uczniami kl. II Sz. P. w Podłężu przybyła aż z Poznania Pani Danuta Zawadzka. Autorka pełnych humoru historyjek dla najmłodszych, wierszy, tekstów piosenek oraz tłumaczeń i podręczników do nauki języka angielskiego. Dzieciom bardzo przypadł do gustu zwariowany bohater jednej z książeczek – Bartek Koniczyna, którego przygody znajdziemy na kartach aż trzech tomów opowiadań.

Pani Danuta przeczytała fragmenty swoich ulubionych książek i opowiedziała na czym polega jej praca, odpowiedziała również na wiele pytań dotyczących jej twórczości, które zadawały dzieci. Specjalną uwagę nasz gość poświęcił serii książeczek z tekstami piosenek dla przedszkolaków, z dołączonymi do nich płytkami CD. A wszystko dlatego, że wśród dzieciaków były obecne dziewczynki, które pod opieką Pani Małgorzaty Okrzesik i Pani Marty Błachowicz brały udział w nagraniu piosenek zamieszczonych na płytce.

Zarówno autorka, panie wychowawczynie jak i młode „piosenkarki” bardzo cieszyły się z możliwości poznania i wspólnej rozmowy. Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość zakupu książek Pani Zawadzkiej oraz otrzymania pięknej dedykacji i autografu autorki.