Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Dlaczego nazywam się Plastuś

2013-10-17 przez Biblioteka

16 października na popołudniowych zajęciach dzieci poznały Plastusia. Ten malutki ludzik z plasteliny jest głównym  bohaterem książki Marii Kownackiej pt. „Plastusiowy pamiętnik” Ze wstępu książki dzieci dowiedziały się, kto podsunął autorce pomysł stworzenia tej zabawnej postaci. Następnie Plastuś „opowiedział” najmłodszym o Tosi- dziewczynce, która ulepiła go z plasteliny oraz o drewnianym piórniku, w którym bardzo lubił mieszkać. Wspólnie z nim „mieszkały” przybory szkolne. Niektórych z nich w dzisiejszej szkole dzieci już nie używają np. pióra z atramentem czy scyzoryka przy pomocy którego ostrzyło się ołówki czy kolorowe kredki.

Czytane na głos przygody Plastusia były inspiracją do zabawy plastycznej. Dzieciom tak bardzo spodobał się ten mały ludzik z perkatym noskiem i odstającymi uszami, że postanowiły go ulepić z  plasteliny, a także narysować. Po skończonej pracy każde dziecko pochwaliło się takim Plastusiem, jakiego potrafiło sobie „zrobić”.

Z pewnością teraz, nasi mali uczestnicy stanowią grupę przyjaciół Plastusia razem ze swoimi dziadkami czy rodzicami,  wszak postać ta żyje na kartach ksiązki już ponad 60 lat.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki