Dlaczego warto być grzecznym?

2015-05-21 przez Biblioteka

We wtorkowe przedpołudnie spotkaliśmy się z grupą „Leśne Ludki” po raz trzeci. Było to ostatnie spotkanie z cyklu „W grupie siła”. Miniony warsztat odbył się pt. „Dlaczego warto być grzecznym?”. Zajęcia miały na celu przekazanie dzieciom, że uprzejmość i grzeczność względem siebie, budują miłą i pełną życzliwości atmosferę. Dzieci zgodziły się z tym, słuchując przygód Jeżolusa, czyli złośliwego i niemiłego jeżyka. Zabawy ruchowe i plastyczne pozwoliły łatwiej przyswoić uczestnikom przekazywane informacje i zrozumieć hasło, że dobro zawsze powraca!

Mam nadzieje, że przeprowadzony program biblioterapeutyczny pomógł Leśnym Ludkom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Trzymam kciuki, aby dzieciaczki pamiętały, że każdy w grupie jest wyjątkowy i niepowtarzalny, aby umiały rozmawiać o swoich rozterkach i trudnościach, a swoją postawą będą reprezentować dobrego kolegę i dobrą koleżankę. Powodzenia!