Dlaczego warto być grzecznym?

2017-02-28 przez Biblioteka

Kolejny poranek upłynął pod znakiem biblioterapii. Klasa IA realizował kolejne trzecie już a zarazem ostatnie zajęcia biblioterapeutyczne w staniąteckiej bibliotece. Tematem wiodącym było hasło  „Dlaczego warto być grzecznym?”. Pierwszym zadaniem było zabawa pod wdzięcznym tytułem „Witaj” podczas której dzieci siedząc w kole podają po kolei swoje imiona i zostają powitane piosenką do melodii „Panie Janie” jednocześnie klaszcząc rytm. Kolejnym zadaniem było dokończenie przez każdego z uczestników zdania: Komu ostatnio pomogłem?. Po zadaniach i zabawach na chuście wszyscy uczestnicy zasiedli i z zaciekawieniem wysłuchali tekstu o przygodach „Jeżolusa” a następnie ochoczo odpowiadali na pytania do tekstu. Jednym z kolejnych zadań było plastyczne wykonanie jabłuszek a następnie napisanie lub namalowanie na nich to, co życzyłyby swoim kolegom i koleżankom. Wszystkie jabłuszka dzieci przyklejały na magiczne drzewo aby wszystkie się spełniły pierwszaki zaczarowały je wypowiadając magiczne zaklęcia.

Na zakończenie zajęć klasa otrzymała pamiątkowy dyplom udziału w biblioterapii. A Panie prowadzące otrzymały ogromną laurkę z podziękowaniami za prowadzenie zajęć.