Dlaczego warto być grzecznym?

2013-06-20 przez Biblioteka

20 czerwca Leśne Ludki wzięły udział w ostatnim już warsztacie biblioterapeutycznym z cyklu „W grupie siła”. Zajęcia zostały oparte na tekście Hanny Hajzak pt. „Jeżolus”. Główny bohater był bardzo niegrzeczny, niemiły i złośliwy. Dzieci szybko wskazały niewłaściwe zachowania jeżyka opisywane w bajeczce. Na szczęście Jeżolus zrozumiał swoje złe postępowanie i zaczął naprawiać popełnione błędy. Czytany tekst pozwolił nam wyciągnąć  wniosek, że każde dobro dane od nas zawsze powraca - nie koniecznie od razu, może jutro, w następnym tygodniu lub nawet za kilka lat! Dzieci wzięły udział w różnych zabawach ruchowych, a także wykonały „Drzewo życzeń”. Przedszkolaki składały sobie przepiękne życzenia. Niech spełniają się od dzisiaj!

Nie zabrakło ciepłego pożegnania. Grupa otrzymała dyplom z podziękowaniami za udział w spotkaniach Biblioterapią. Miłym akcentem był mały, słodki poczęstunek.