Dorota Gellner w Zabierzowie Bocheńskim

2012-12-03 przez Biblioteka

Dn. 30 listopada odbyło się spotkanie z Dorotą Gellner. Uczestnikami tego spotkania byli uczniowie z klas od 1-3 ze szkoły podstawowej z Zabierzowa Bocheńskiego.

Dorota Gellner jest artystką tworząca głównie dla dzieci. Pisarka ma na swoim koncie bajki oraz mnóstwo wierszy, opowiadań i rymowanek dla dzieci. Oprócz książek pisze również teksty do piosenek. Jest autorką słów do takich piosenek, jak „Zuzia - lalka nieduża”, „Ogórek”, czy „A ja rosnę”. W 2005 r. otrzymała Order Uśmiechu. Za zasługi dla kultury dziecięcej odznaczona srebrnym medalem Gloria Artis. Wiele z jej książek znajduje się na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Autorka w czasie spotkania szybko nawiązała ciepły i serdeczny kontakt z dziećmi. W ten niezapomniany andrzejkowy dzień dzieci miały okazję nie tylko słuchać utworów, ale również  tańczyć i śpiewać razem z panią Dorotą. W podziękowaniu za mile spędzony czas pani Dorota otrzymała storczyka od uczniów.
Podczas spotkania wszyscy zainteresowani mogli kupić książki autorki i poprosić o dedykację.