Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Drożdżowe, własnoręcznie wykonane bułeczki… Mniam!

2017-07-07 przez Biblioteka

7 lipca, wszyscy uczestnicy bibliotecznych wakacji zgromadzili się w Izbie Regionalnej. Tam pod przewodnictwem pana Władysława Cyrana dzieci mogły odbyć niezwykłą podróż do dawnych czasów. Dzieci zapoznały się z eksponatami sztuki ludowej oraz rękodzieła artystycznego. Mogły je zobaczyć i dowiedzieć się jak się nazywały, jak je wykonano i do czego dawniej były wykorzystywane. Niecodzienną podróż wzbogaciła degustacja domowych, naturalnych drożdżowych rogalików. Najwięcej radości dostarczyło dzieciakom samodzielne pichcenie. Każdy uczestnik z przydzielonej porcji ciasta mógł „ulepić” swój przysmak. Oczekiwania na wypieki, wydawałoby się, że nie mają końca, a cudowne zapachy zwiększały zniecierpliwienie małych konsumentów. Oj, udały się dzieciaczkom bułeczki. Wyglądały smakowicie! Mniam!

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki