Dzień Matki w staniąteckiej bibliotece.

2017-05-19 przez Biblioteka

W czwartkowy poranek  18 maja z okazji zbliżającego się Dnia Matki w bibliotece w Staniątkach zostały zorganizowane zajęcia, których tematem przewodnim był wiersz Danuty Gellnerowej  „Mamo”.

Uczestnikami zajęć były dzieci z klasy II B. Aby poznać temat zajęć dzieci musiały rozwiązać krzyżówkę z hasłem. Następnie po wysłuchaniu wiersza Danuty Gellnerowej  zostali podzieleni na dwie grupy w których rywalizowały. Wśród zadań znalazły się rozsypanki  znanych cytatów i powiedzeń na temat Mamy. Mimo początkowych obaw czy uda się rozwiązać postawione przed maluchami zadanie, dzieciaki spisały się znakomicie i bez trudu ułożyły rozsypankę. W tej konkurencji zwyciężyła drużyna chłopców którym udało się prawidłowo ułożyć cztery z pięciu przysłów. Dziewczynki ułożyły poprawnie trzy cytaty.

Kolejnym zadaniem były kalambury. Każde dziecko losowało czynność jaką  codziennie  wykonują nasze Mamy. To zadanie sprawiło ogromną radość dzieciom  ale także pozwoliło wykazać się zdolnościami aktorskimi  w skutek czego wszystkie  czynności zostały w mgnieniu oka odgadnięte.

W drugiej części zajęć  uczestnicy  przygotowali przepiękne laurki dla swoich Mam. Z kolorowego brystolu powstały cudowne filiżanki, które po rozłożeniu zawierały kwiaty i życzenia oraz odręczny podpis dziecka. Również w tym zadaniu nie zabrakło dzieciom pomysłów bo mimo tego, że każdy korzystał z gotowego szablonu do wycinania to każda laurka była inna i różniła się  zarówno detalami jak i szatą graficzną.  Jak wiadomo Mama to najważniejsza osoba w życiu każdego dziecka dlatego też każdy starał się wykonać prezent jak najlepiej a czas przeznaczony na zajęcia w bibliotece szybko mija. Dlatego też dzieci dokończyły wykonywanie swoich prac  na zajęciach w szkole.

Spodziewamy , że wszystkie Mamy ucieszą się z laurek i docenią zaangażowanie i pomysłowość w realizację ich wykonania.