Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Dzwoń, dzwoń, dzwoń 112

2015-10-09 przez Biblioteka

Grupy „Pszczółek” i „Misiów” w dniach 6 i 9 października uczestniczyły w ostatniej części biblioterapii „Nasze bezpieczeństwo”. Tematem trzeciego etapu warsztatów był numer alarmowy 112. Na początku nastąpiło krótkie podsumowanie zdobytej przez przedszkolaków wiedzy na poprzednich zajęciach. Krótka zabawa ruchowa pomogła zintegrować grupę i poprawiła wszystkim humor.

Następnie prowadząca zajęcia Pani Anetka Kurak przeczytała dzieciakom opowiadanie Beaty Ostrowickiej pt. „112”. Było ono inspiracją do przeprowadzenia rozmowy o tym, jak zachować się w chwilach zagrożenia, jak reagować i gdzie szukać pomocy. Przedszkolaki świetnie orientowały się w temacie i chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach. Żeby utrwalić sobie numer alarmowy 112 „Pszczółki” i „Misie” wykonały piękne telefony z kartonu i nauczył się piosenki właśnie pod tytułem 112.

Na zakończenie wszyscy pięknie śpiewali: dzwoń, dzwoń, dzwoń 112. Nie obyło się bez wspólnej fotografii i dyplomów uczestnictwa w biblioterapii dla każdej z grup. Dziękujemy za udział w warsztatach wszystkim przedszkolakom, za zaangażowanie w zajęcia Paniom wychowawczyniom, a także prowadzącej biblioterapię Pani Anetce Kurak z Biblioteki Publicznej w Niepołomicach.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki