Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

e-booki w niepołomickiej Bibliotece

2017-01-02 przez Biblioteka

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach oferuje Państwu dostęp nie tylko do książek drukowanych ale również do kilku tysięcy książek elektronicznych za pośrednictwem trzech platform e-booków: Libra IBUK, Legimi oraz Wolne Lektury.

LIBRA IBUK

Każdy użytkownik korzystający z sieci Biblioteki, po wejściu na stronę LIBRA IBUK , otrzymuje dostęp do książek w ibuku. W Bibliotece Publicznej w Niepołomicach i filiach w Podłężu, Staniatkach, Woli Batorskiej i Zabierzowie Bocheńskim można również pobrać kody do zdalnego dostępu i korzystać z naszej oferty z komputerów domowych

UWAGA:

PINY wygenerowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali, nie musza pobierać nowych pinów!!!!

Szukaną pozycję można wpisać w wyszukiwarkę na stronie LIBRA IBUK lub znaleźć przeglądając Katalog on-line niepołomickiej Biblioteki. Wpisujemy wówczas w indeksie Wydawcy: ibuk libra, a następnie podajemy tytuł dzieła lub nazwisko autora w odpowiednim miejscu. Wybieramy dowolną pozycję klikając w opisie Informacje o książce. Następnie zostajemy przekierowani na stronę konkretnego dokumentu libra.ibuk.pl/book/…, na której możemy zapoznać się z fragmentem dzieła (zazwyczaj jest to spis treści lub przedmowa).

W celu skorzystania z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

Konto myIBUK:

UWAGA:

  • bardzo ważne! – w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło).
  • konto myIbuk - wymagana przeglądarka: Google Chrome, IE v.10 lub Mozilla Firefox.
  • konto myIbuk - zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualna półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.

Więcej informacji o tym, jak korzystać z serwisu znajduje się w działach POMOC oraz FAQ (prawy dolny róg na stronie libra.ibuk.pl).

Poniżej linki do filmików instruktażowych, w tym filmik dot. rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra.

https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI

https://www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY

https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk

WOLNE LEKTURY

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach poprzez Katalog on-line oferuje również dostęp do książek elektronicznych znajdujących się w portalu „Wolne Lektury”. Projekt „Wolne Lektury” prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów.

W Katalogu on-line niepołomickiej Biblioteki informacje o zasobach zostały odpowiednio pogrupowane i zaindeksowane przez system biblioteczny, jednak sama treść „Wolnych Lektur” pozostała niezmieniona, aby nie naruszyć obowiązkowego prawa własności danych.

Czytelnik, który przykładowo wpisze w wyszukiwarce „Dziady” uzyska informacje o zbiorach tradycyjnych, dostępnych w sieci bibliotek, oraz informację o dokumencie w formie elektronicznej. Jest to właśnie opis dzieła dostępnego z „Wolnych Lektur”, który można pobrać w całości lub we fragmentach w jednym z natywnych formatów dla e-czytników lub jako PDF.

LEGIMI

Od listopada 2016 r. Biblioteka Publiczna w Niepołomicach umożliwia swoim czytelnikom dostęp do serwisu internetowego Legimi.

Wspólny projekt małopolskich bibliotek koordynowany przez WBP w Krakowie zakończył się sukcesem. Jednym z partnerów projektu jest Biblioteka w Niepołomicach, która wykupiła dla swoich czytelników pakiet kodów dostępu, dzięki którym wszyscy chętni będą mogli korzystać z ponad 16 000 publikacji. W ofercie można odnaleźć książki popularnonaukowe, literaturę dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych, a wśród nich: kryminały, romanse, sensacje, fantastykę i wiele innych.

  • Kody ważne są 30 dni (np od 10 listopada do 10 grudnia)
  • Żeby uzyskać kod na następny miesiąc należy skontaktować się z Biblioteką
  • Po zarejestrowaniu kodu należy pobrać specjalną aplikację
  • Czytelnik może zainstalować aplikację na dwóch urządzeniach

W celu korzystania z oferty wystarczy być czytelnikiem naszej Biblioteki . Ebooki można czytać na komputerach stacjonarnych (z systemem windows 8) oraz na urządzaniach mobilnych, takich jak smartphony, tablety czy czytniki ebooków. Wystarczy odebrać kod PIN w naszej Bibliotece oraz zalogować się przy pomocy maila na platformie Legimi. Po szczegółowe informacje oraz kody PIN zapraszamy do Biblioteki w Niepołomicach. Ilość kodów ograniczona.

Rejestrować kody prosimy przez LINK

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki