Fantastyczne warsztaty

2016-09-30 przez Biblioteka

29 września gościem Biblioteki Publicznej w Podłężu była Roksana Wojtas-Tabiś.  Autorka przyjechała do nas z Krakowa, aby spotkać się z uczniami klas szóstych Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu.

Pani Roxana mimo, że przygodę z pisaniem rozpoczęła dopiero pięć lat temu, ma już w swoim dorobku cztery powieści dla młodzieży oraz kilka opowiadań dla młodszych czytelników. To świetny wynik zważywszy, że zajmuje się trudnym gatunkiem literackim to znaczy fantastyką, a dokładniej fantasy.

Co za tym idzie, tematem przewodnim spotkania autorskiego w naszej Bibliotece była fantastyka i jej gatunki. Autorce bardzo zależało aby młodzi czytelnicy umieli dostrzegać różnice między fantasy, science fiction, a horrorem. Dzięki przytoczonym przykładom i charakterystyce poszczególnych form, uczniowie nie będą mieli już problemów podczas omawiania lektur na lekcjach języka polskiego.

Aby uruchomić wyobraźnię uczestników i zachęcić ich do wspólnej zabawy, następnym etapem spotkania były warsztaty literacko-plastyczne. Jak się okazało pomysłów naszej młodzież nie brakuje. Pani Roxana była pod wrażeniem dokonań poczynionych przez szóstoklasistów.

Zwieńczeniem półtoragodzinnego spotkania były oczywiście pytania zadawane naszemu gościowi, na które z wielkim humorem autorka udzielała odpowiedzi.  Edukacyjne, twórcze i bardzo zachęcające do czytania książek fantastycznych, było dzisiejsze spotkanie.

Zatem, zapraszamy wszystkich chętnych do korzystania z szerokiej oferty książek fantasy zgromadzonych w naszej Bibliotece.