Ferie 2009 w Bibliotece w Podłężu

2009-03-02 przez Biblioteka

Jak co roku zaprosiliśmy dzieci do udziału w zajęciach prowadzonych w Bibliotece podczas ferii zimowych. Z naszej oferty skorzystało około 50 uczestników w wieku od 3,5 roku do 14 lat. Każdy mógł znaleźć w naszych propozycjach coś dla siebie. Począwszy od zadań logicznych, krzyżówek, quizów i gier, poprzez szereg zabaw ruchowych, zajęć plastycznych i zabaw literackich. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami.

Dzieci z entuzjazmem brały udział we wszystkich proponowanych zajęciach. Z zapałem lepiły zwierzątka z masy solnej, robiły maski karnawałowe oraz śmieszne potworki z wełny, a także malowały zimowe pejzaże na ziarenkach kaszy. Dowiedziały się również co to jest exlibris i wykonały swój znak przy użyciu zrobionych własnoręcznie pieczątek z ziemniaków. Pięknie czytały fragmenty książki pt. „Zima Muminków” oraz wiersze wybranych autorów. Wspaniale współpracowały podczas rywalizacji drużynowych, które wywoływały mnóstwo emocji. Mogły również lepiej poznać Bibliotekę i zgromadzony księgozbiór, z którego korzystały podczas zajęć. Do dyspozycji najmłodszych były także gry komputerowe, planszowe i puzzle. Wszystkie nasze spotkania upłynęły w miłej i wesołej atmosferze. Z niecierpliwością czekamy na następne i już dziś zapraszamy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach oraz rodzicom i dziadkom, którzy przyprowadzili swoje pociechy do Biblioteki.