Ferie w Woli Batorskiej

2009-03-02 przez Biblioteka

Zajęcia odbywały się 3 razy w tygodniu. Uczestnikami były dzieci od 5 do 13 roku życia. Na każdym spotkaniu proponowano dzieciom inna formę spędzania wolnego czasu w bibliotece. Wszystkie gry i zabawy miały podłoże edukacyjne. Dzięki temu przez rozrywkę dzieci wzbogaciły swoja wiedzę.

Uczestnicy wtorkowych zajęć, pt. „Rusz głową” okazali się mistrzami w rozwiązywaniu zagadek, rebusów i innych łamigłówek. W środy w programie ferii znalazły się zajęcia literacko-plastyczne „To i owo o zwierzętach”. Zajęcia te zdominowały opowieści o koniach, a także o psach i kotach. To im dzieci poświęciły swoje prace plastyczne. Wiele faktów i praktycznych informacji na temat koni dostarczyła uczestnikom spotkań książka z serii: Ciekawe dlaczego? „Konie noszą podkowy”. Po tej zabawnej i fascynującej lekturze odbył się konkurs. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące koni, a za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali słodkie nagrody. W czwartkowe „Czy wiesz dlaczego?” dzieci znajdowały odpowiedzi na pytania z otaczającego świata. Posłużyły im do tego książki dostępne w bibliotece.