Ferie w Zabierzowie Bocheńskim

2010-01-29 przez Biblioteka

Już po raz kolejny Biblioteka w Zabierzowie Bocheńskim w czasie ferii miała przyjemność gościć dzieci i młodzież. Imprezy w bibliotece przebiegały pod hasłem „W czasie ferii nie siedź w domu”. Spotykali się czytelnicy w różnym wieku. Wszystkich łączyła chęć spędzenia wolnego czasu w sympatycznym gronie i przyjaznej atmosferze.

W programie były m.in. gry i zabawy związane z czytelnictwem. „Przez rozrywkę do wiedzy” wykorzystano zagadki literackie dla najmłodszych polegające na odgadywaniu imion i nazwisk pisarzy oraz tytuły książek. Inną formą aktywności czytelniczej były zajęcia pod hasłem „Książka, mój przyjaciel”. Głośne czytanie książek, recytowanie wierszy rozwijało zainteresowania czytelnicze dzieci w młodszym wieku oraz inspirowało ich do wykonania prac plastycznych na ten temat.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły sie zajęcia komputerowe. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą służyły temu, by zabawa na komputerze zmierzała w kierunku rozsądnego wykorzystania Internetu do celów nauki i rozrywki. Atrakcją zajęć było wspólne układanie rymowanek. W konkursie „I Ty możesz być poetą”. Patrycja Pilch specjalnie dla naszej biblioteki ułożyła wierszyk do hasła spotkań odbywających się w wolny czas.

W czasie ferii nie siedź w domu,
Nie powtarzaj też nikomu:
Nudno… Nudzę się okropnie,
Swym czasem rządź roztropnie.
Rano, kiedy z łóżka wstajesz,
Nie jest czas na oglądanie,
Nie siedź także w Internecie,
Choć to nie to samo, co w lecie:
Iść na spacer lub pojeździć na rowerze.
Później także w dobrej wierze
Pomóż mamie w gotowaniu,
Lub jak wolisz, to w sprzątaniu.
Znajdź tę chwilę albo dwie,
By nogi zawiodły Cię
Wprost do biblioteczki,
By poczytać tam książeczki.