Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Ferie w Zabierzowie Bocheńskim

2009-03-13 przez Biblioteka

Tegoroczne ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Zabierzowie Bocheńskim upłynęły nam w ścisłym kontakcie z książką i z komputerem. Zorganizowano 8 spotkań pod hasłem „Nie siedź w domu przyjdź do biblioteki.” Przez 4 godziny w każdym dniu dzieci wspaniale się bawiły, nawiązała się między nimi serdeczna przyjaźń. Starsi czytali młodszym bajki i uczyli obsługi komputera.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia pt.„Każde dziecko coś potrafi”. Program został opracowany wspólnie z uczestnikami spotkań, uwzględniał on potrzeby i propozycje uczniów - zarówno młodszych jak i starszych zgodnie z ich zainteresowaniami. Każdego dnia czekały na dzieci różne formy gier, m. in. konkursy, wierszyki łamiące języki, krzyżówki, rebusy, kalambury oraz inne ciekawe zabawy – każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie.
Ogromną frajdę mieli uczestnicy zajęć, podczas ostatkowego spotkania z przebierańcami – cyganami, którzy kontynuując tradycyjne obyczaje chodząc od domu do domu odwiedzili również bibliotekę publiczną. Było bardzo wesoło, cyganie przekomarzali się, śpiewali, wróżyli i tańczyli.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki