Fotografie i wiersze Wojciecha Ulmana

2013-04-05 przez Biblioteka

Biblioteka Publiczna w Staniątkach gościła w swoich progach Pana Wojciecha Ulmana autora książeczek dla dzieci oraz pięknych fotografii. Spotkał się z grupą starszaków z przedszkola im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Staniątkach.
Przyprowadził ze sobą pieska, który wzbudził zachwyt dzieciaków. Suczka Pusia jest bohaterką kilku opowiadań z książki pt. "Moje zwierzaki". W swoich wierszach opisuje przede wszystkim ptaki, rośliny i zwierzęta. Inspiracją do pisania są fotografie, głównie przyrody. Są one bardzo powiększone aby dzieci mogły poznać nawet te najmniejsze okazy. Na zadawane  zagadki dzieciaki odpowiadały śmiało i z dużą znajomością tematu.
Na zakończenie spotkania autor podpisywał zakupione przez dzieci książeczki i wpisał się do kroniki bibliotecznej.