Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Głowa do góry!

2013-04-15 przez Biblioteka

15 kwietnia pierwszoklasiści ze S. P. w Staniątkach byli uczestnikami już drugiego spotkania z cyklu „Szkoła – moje nowe miejsce”. Celem warsztatu biblioterapeutycznego było obniżanie lęku przed niepowodzeniami w szkole, promowanie czytelnictwa oraz wskazywanie prawidłowych form zachowania. Na zajęciach wykorzystano bajkę psychoedukacyjną Edyty Możdżanowskiej pt. „Zaczarowane literki”. Rozmowa prowadzona na temat czytanego tekstu doprowadziła dzieci do wniosku, że sukces można osiągnąć dzięki rzetelnej pracy i nie wolno nam się wyśmiewać z osób, którzy jakąś czynność robią wolniej lub inaczej. Podczas zajęć uczestnicy zostali zaangażowani w zabawy ruchowe oraz manualne, które utwierdzają zdobytą wiedzę i dostarczają dobrą zabawę! 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki