Gromadka Puchatka w naszej bibliotece

2015-05-29 przez Biblioteka

W piątkowe przedpołudnie, do naszej biblioteki, przybyły dzieci z niepołomickiego przedszkola Sióstr Augustianek. Grupa „Gromadka Puchatka” uczestniczyła w drugim warsztacie biblioterapeutycznym pt. „Jak opanować złość”.

„Puchatki” z uwagą słuchały bajeczki o pajączku Protku. Zgodnie stwierdziły, że częsta złość u naszego bohater sprawiała, że zachowywał się bardzo niegrzecznie. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że złoszcząc się nie wolno nam krzywdzić innych.

Dzieci chętnie przystąpiły do prac plastycznych. Malowanie radości i złości okazały się sporym wyzwaniem. Uczestnicy używając odpowiednich kolorów stworzyli zadziwiające malowidła. Wszystkie radosne prace wyeksponowaliśmy na osobnym arkuszu, a ze złością niektórzy się pożegnali, wyrzucając ją do kosza. Miłym akcentem spotkania były tematyczne zabawy ruchowe, które dzieci uwielbiają.

Mam nadzieję, że po dzisiejszym spotkaniu Puchatki mniej się będą złościć. A jeżeli gniew ich „dopadnie”, to z pewnością odpowiednio się z nim uporają!