Gromadka Puchatka

2015-05-08 przez Biblioteka

Grupa średniaków z niepołomickiego  Przedszkola Sióstr Augustianek odwiedziła naszą Bibliotekę. Celem spotkania było rozpoczęcie programu biblioterapeutycznego pt. „O emocjach”. Pierwszy, czwartkowy warsztat, odbył się pod tematem: „Nasze emocje”. W trakcie zabawy dzieci mogły spróbować wyrazić uczucia, z którymi spotykamy się w ciągu dnia. Idealna do tego była zabawa ruchowa „Festiwal dziwnych kroków”. Osoba trzymająca grzechotkę wygrywała rytm marszu, w którym próbowaliśmy iść jak np. osoba smutna czy radosna. Punktem kulminacyjnym naszego spotkania było wysłuchanie bajeczki. Czytany tekst opowiadał o Elfach, które posiadały ciekawe imiona i próbowały zrozumieć ludzi, którym szybko zmieniają się nastroje. Opowiastka pomogła zrozumieć dzieciom, że w ciągu dnia mogą towarzyszyć nam różne emocje, i tak naprawdę ciężko być cały czas smutnym lub wesołym. Zajęcia uatrakcyjniły prace plastyczne wykonane przez  uczestników.