Grupa Pszczółek i Misiów pierwszy raz w Bibliotece

2014-10-06 przez Biblioteka

2 października do Biblioteki Publicznej w Podłężu przybyły dwie grupy najmłodszych przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola im. Św. Kingi w Podłężu. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w Bibliotece. Maluchy miały okazję zobaczyć „co to jest” Biblioteka, posłuchać jakie pełni funkcje i co oferuje swoim czytelnikom, a w szczególności najmłodszym. Oczywiście przedszkolaki dowiedziały się co zrobić, żeby zostać czytelnikiem i jak wypożycza się książki. Dlatego po wysłuchaniu opowiadania pani Katarzyny Zychli o przygodach małego hipopotama Maksia przyszedł czas na rozmowę o książkach. Nasi milusińscy mimo, że nie potrafią samodzielnie czytać chętnie oglądają obrazki i bardzo lubią słuchać historyjek czytanych im przez dorosłych.

Dla pogimnastykowania umysłów odpowiadali na serię zagadek, ale żadna nie sprawiła im trudności i odpowiedzi padały chórem. Widać, że kochają książki i świetnie znają bajkowych bohaterów, o których chętnie później opowiadali. Odwiedziny w Bibliotece zakończyły się słodkim akcentem i śpiewaniem piosenki o jesieni. Wszystkie Pszczółki i Misiaczki otrzymali w prezencie książki o sympatycznym Maksiu i zakładki z informacją o naszej Bibliotece. Dziękujemy Paniom Wychowawczyniom za przygotowanie dzieci do zajęć edukacyjnych w Bibliotece i kontynuację owocnej współpracy między naszymi placówkami.