Grzegorz Kasdepke dzieciom

2010-11-30 przez Biblioteka

30 listopada do niepołomickiej Biblioteki zawitał już po raz drugi wspaniały gość - Grzegorz Kasdepke, autor i współautor zabawnych i mądrych książek dla dzieci, scenarzysta programów telewizyjnych „Ciuchcia „i „Budzik” oraz seriali telewizyjnych. Wśród książek autora najbardziej popularne to te o Bartusiu, Kubie i Bubie oraz detektywie Pozytywce.

Warto nadmienić, że Grzegorz Kasdepke jest laureatem m.in. Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za” Kacperiadę” i dwukrotnie otrzymał Nagrodę Edukacja XXI za „ Co to znaczy i „Bon czy ton”. Autor spotkał się tym razem z uczniami klas II i III ze Szkoły Podstawowej w Niepołomicach .Bezpośredni i przyjacielski szybko zyskał sympatię dzieci. Wszyscy doskonale się bawili zarówno uczniowie jak i nauczyciele.

Pan Grzegorz spotkanie rozpoczął od wyjaśniania związków frazeologicznych przy pomocy zabawnych historyjek i przygód Bartusia pochodzących z ksiązki” Co to znaczy …”.Dzieci również doskonale wiedziały co oznacza np. powiedzenie być w siódmym niebie nabić kogoś w butelkę czy zbijać bąki.

W trakcie spotkania autor prezentował fragmenty swojej twórczości. Wszystkich łasuchów zachęcał do przeczytania opowiadania „Słodki rok Kuby i Buby” z przepisami na słodkości, natomiast Ci, których pasją jest rozwiązywanie zagadek powinni sięgnąć po serię książek o detektywie Pozytywce . Autor nawiązał również do książek „Do trzech odlicz” zawierającej matematyczne łamigłówki, labirynty( „organizując” podczas spotkania mini konkurs ) oraz „Kiedy byłem mały” napisanej wspólnie z Joanną Olech.

Nadszedł wreszcie czas na konferencję prasową, która Pan Grzegorz bardzo lubi, gdyż jest ona skarbnicą pomysłów na napisanie nowych książek .Nasz gość został zasypany lawiną pytań ( o hobby, stan rodzinny, tytuł pierwszej książki i wiele innych.), na które zabawnie i wyczerpująco odpowiadał. Już w finale spotkania pisarz został szczelnie otoczony przez dzieci, które chciały otrzymać upragniony autograf wraz z dedykacją. To niezwykłe spotkanie autorskie miało dynamiczny, interaktywny charakter a salwy śmiechu rozbrzmiewały w całej Bibliotece.