Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Halo! Halo! Tu numer alarmowy 112!

2012-06-21 przez Biblioteka

Nadchodzą wakacje, podczas których dzieci sporo czasu spędzają poza murami domu. Często wyjeżdżają z rodzicami na dalekie i bliskie wycieczki lub bawią się na podwórku czy pobliskich placach zabaw. Czasem w trakcie aktywnego wypoczynku może dojść do sytuacji, kiedy dziecko będzie jedyną osobą mogącą wezwać pomoc. Dlatego podczas minionych zajęć z cyklu „Biblioterapii”, przekazywaliśmy wiedzę o numerach alarmowych. Zajęcia zostały oparte na tekście Beaty Ostrowickiej. Krótkie opowiadanie uświadomiło uczestnikom jak ważna jest znajomość numerów alarmowych Najkrótszy numer 112, który łatwo zapamiętać, może okazać się pomocny w różnych sytuacjach, nie tylko zagrażających naszemu zdrowiu. Dzieci mogą skorzystać z niego o każdej porze dnia czy nocy, a po drugiej stronie zawsze jest osoba dorosła, która odpowiednio zareaguje na zgłaszany problem. Zajęcie były przeplatane zabawami, które utrwalały cenną wiedzę. 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki