Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Hu Hu Ha! Nasza zima zła!

2012-12-13 przez Biblioteka

12 grudnia podczas zajęć popołudniowych dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat naszego klimatu. Już wiedzą, że za zimę odpowiada strefa umiarkowana, w której położony jest nasz kraj. Uczestnicy doskonale znali obieg wody na naszym globie i bez problemów wyjaśniali dlaczego pada śnieg. Troszkę uwagi poświęciliśmy białemu puszkowi, który okazuje się, że jest zbudowany z maluteńkich kryształków, które z kolei tworzą rozmaite kształty widziane dla nas jako płatki. Dzieci zdradziły, że nie lubią jak jest zimno i brakuje słońca, ale z entuzjazmem opowiadały jak to fajnie jest lepić bałwanka czy rzucać się śnieżkami.

Akcentem wspólnej zabawy były wykonane zimowe pejzaże oraz choinkowe bombki.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki