I Ogólnopolski Dzień Biblioterapii

2016-11-13 przez Biblioteka

14 listopada 2016 roku w 19. rocznicę zarejestrowania Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego obchodzimy I Ogólnopolski Dzień Biblioterapii.

Biblioterapia, czyli leczenie książką polega na rozwiązywaniu problemów, jakie niesie codzienne życie, poprzez ukierunkowanie czytania.

Biblioterapia w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach i Filiach pojawiła się w 2009 r. i jest obecna do dziś. Przeprowadziliśmy kilkadziesiąt warsztatów, których uczestnikami były dzieci z przedszkoli i młodzież gimnazjalna.

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się program dla pań „Być kobietą”, który prowadzimy od dwóch lat.