3-latki w Bibliotece

2016-05-14 przez Biblioteka

13 maja na drugie spotkanie pod hasłem: "Biblioteczne czytanki w piątkowe poranki" przybyły 3-letnie maluszki z mamami. Tym razem uroczych milusińskich zaproszono do teatrzyku Kamishibai, w którym zamiast kukiełek znajdują  się ilustrowane karty książeczek. Maluszki w bliskiej odległości, dotykając niemalże buźkami i noskami magicznej  drewnianej skrzynki z ciekawością śledziły przygodę sympatycznego trolla Alojzego, który w ogromnym, kolorowym kocu, prezencie od kuzyna, znalazł przyjaciela - białego puszystego kotka.

Drugą propozycją, która przykuła uwagę dzieci była rymowana bajeczka Wiesława Drabika pt. "Chore kotki". Po zakończeniu czytania nastąpiła króciutka rozmowa, o tym, ze zawsze trzeba słuchać mamy, bo szalone wybryki i nieposłuszeństwo mogą skończyć się chorobą, która "przytrafiła" się właśnie trzem bardzo niegrzecznym koteczkom, bohaterom bajeczki. Następnie przyszła kolej na zabawę ruchową w rytm piosenki "Wlazł kotek na płotek", która pozwoliła nam się bliżej poznać i zintegrować. Dzieciaczki naśladowały kotka, jak pije mleczko, jest zadowolony i mruczy, jest zły i prycha oraz woła o mleczko miaucząc.

Na zakończenie spotkania każdy 3-latek otrzymał do pokolorowania sylwetkę kotka. Przy niewielkiej pomocy rodziców powstała galeria bajecznie kolorowych kotków "przechadzających" się po łące "oświetlonej" promieniami słoneczka. Te miłe, pełne spontaniczności zajęcia zakończyła wspólna degustacja jogurcików.

Na kolejne spotkanie, które wprowadzi maluchy w niezwykły świat książeczek zapraszamy 10 czerwca o godz. 9.30 do Galerii Książki dla Młodych.