Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Było bardzo wiosennie.

2016-03-31 przez Biblioteka

Całe środowe spotkanie dotyczyło wiosny, jakże przyjemnej i wyczekiwanej przez wszystkich pory roku. Zajęcia rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej. Na dużym ekranie wspólnie mogliśmy prześledzić rośliny, ptaki i zwierzęta, które zwiastują wiosnę. Niektóre „okazy” dostrzegliśmy nawet za bibliotecznym oknem. Za pomocą ilustrowanego atlasu „Zwierzęta Polski od A do z” poszerzyliśmy wiedzę o prezentowanej florze i faunie. Tekst pt. „Indianie topią Marzannę” (fragment książki „Abecelki” M. Strękowska- Zaremba), nie tylko wprawił nas w dobry humor, ale przede wszystkim był dobrym początkiem omówienia zwyczaju, który dawniej był praktykowany, aby na dobre pożegnać zimę. Dzieci ochoczo wykonały portery wiosny i marzanny, a na koniec posłuchaliśmy tańczących żurawi. 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki