Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Idą święta!

2016-03-16 przez Biblioteka

W minione, środowe popołudnie, na kolejnym spotkaniu z cyklu „Podróże po dziecięcej literaturze”, poruszyliśmy temat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Pomógł na w tym rozdział pt. „Idą święta” z książki „Blok przy Tuwima 7” Ewy Stadmuller. Bohaterka krótkiego opowiadania musiała przygotować świąteczną gazetkę. Razem z małymi słuchaczami analizowaliśmy jakie informacje zamieściła i z czego korzystała, aby do nich dotrzeć. Pomocny okazał się komputer, który umożliwia bardzo szybko zdobyć potrzebne wiadomości. Dlatego dzieciaczki za pomocą tabletu, wyszukiwały ciekawe pisanki i chwalili się „zdobyczami”. Na koniec wykonaliśmy zajączki, które na pewno ozdobią stół na ten wyjątkowy, wielkanocny czas.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki