Idziemy z duchem czasu

2016-05-19 przez Biblioteka

16 i 17 maja podłęską Bibliotekę odwiedziły kolejno dwie pierwsze klasy z Gimnazjum Niepublicznego im. św. Brata Alberta w Podłężu.

Tematem tych spotkań była analiza przemian zachodzących na przestrzeni lat w funkcjonowaniu Biblioteki i pełnionej przez nią roli. Rozpoczęliśmy od krótkiego rysu historycznego 50 – letniej już książnicy, a następnie przeszliśmy do bieżących zagadnień związanych z pracą Biblioteki i czytelnictwem. Młodzież została zaznajomiona z możliwościami naszego systemu elektronicznego udostępniania zbiorów. Teraz każdy zainteresowany uczeń może swobodnie sam odnaleźć w katalogu potrzebną książkę i zarezerwować ją lub zamówić, w każdej z Bibliotek naszej gminy. Może również posłużyć się z e-bookami, które są dostępne w bibliotecznym katalogu przez 24 godziny na dobę.

Zachęciliśmy młodych czytelników do korzystania z różnorodnych propozycji skierowanych właśnie do nich. Poinformowaliśmy o spotkaniach autorskich, prelekcjach, wykładach czy różnych atrakcjach czytelniczych i edukacyjnych czekających zarówno w podłęskiej, jak i w niepołomickiej Bibliotece. Opowiedzieliśmy o bezpłatnych kursach e-learningowych, z których można korzystać po uzyskaniu kodu dostępu w Bibliotece. Dzięki nim z  powodzeniem można rozpocząć naukę języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego czy hiszpańskiego.

Atrakcyjne i „jeszcze ciepłe” nowości wydawnicze to nasz ogromny atut. Otwartość na propozycje czytelników w kwestii uzupełniania księgozbioru to również duży plus. Całe zaplecze komputerowe, Internet, drukarki, skaner, ksero – to narzędzia, które są do dyspozycji naszych użytkowników. Nowoczesność istnieje również w Bibliotece i pokazanie tego gimnazjalistom było celem naszych lekcji bibliotecznych.

Zapraszamy zatem do korzystania z naszej oferty całą gimnazjalną młodzież.