Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Impresje Nepalskie w Himalajach

2005-07-01 przez Biblioteka

Prezentowane zdjęcia są owocem wyprawy himalaistycznej, która odbyła się na przełomie października i listopada 2003 roku pod kierunkiem znanego alpinisty - Macieja Berbeki.
Uczestnicy wyprawy przez prawie miesiąc przemierzyli szlaki do Gokyo Ri, przełęcz Cho La aż pod Mt Everest (wszystie powyżej 5 tys. m n.p.m.). Po drodze widzieli takie ośmiotysięczniki jak Nuptse,
Cho Oyu i Mt Everest.

Autor zdjęć - Jacek Borkowski - z urodzenia warszawiak, kl.VII i VIII szkoły podstawowej kończył w Niepołomicach.
Jest chrzestnym synem Patrona Biblioteki Publicznej w Niepołomicach - Tadeusza Biernata. Od 1989 r. przebywa w Stanach Zjednoczonych prowadząc firmę związaną z przemysłem lotniczym. Jego hobby to fotografia i podróże.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki