Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Jak opanować złość?

2015-05-19 przez Biblioteka

W piątkowe przedpołudnie do naszych progów zawitały dzieci z przedszkola „Słoneczna Kraina”. Była to grupa maluszków, która wzięła udział w warsztacie biblioterapeutycznym pt. „Jak opanować złość?”.  Dzieciaczki z uwagą wysłuchały bajeczki o pajączku Protku, który ciągle kogoś uderzał i niszczył wszystko wokół siebie. Maluchy prawidłowo przypisały te zachowania do złości, do uczucia, które jest mało przyjemne, a czasami musimy się z nim zmierzyć. Dzieciom została zwrócona uwaga, że naszej złości nie wolno rozładowywać na kimś innym lub kierować ją na przedmioty. Udało się nam znaleźć odpowiednie sposoby, które mamy nadzieje, pomogą maluchom pozbyć się gniewu nie krzywdząc innych. 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki