Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Jak opanować złość?

2012-10-25 przez Biblioteka

24 października, już po raz drugi, odbył się warsztat biblioterapeutyczny z udziałem przedszkolaków. Było to kolejne, cykliczne spotkanie dotyczące emocji. Naszym przewodnikiem po nieprzyjemnym uczuciu, jakim jest złość, był Protek, czyli główny bohater bajeczki czytanej podczas zajęć. Ten mały pajączek ciągle kogoś krzywdził wyrażając w ten sposób swoje negatywne emocje. Maluchy uważnie słuchały dalszych losów rozrabiaki i słusznie zauważyły zmianę w jego zachowaniu. Bowiem zaprezentowana literatura uświadamiała dzieciom, że odczuwając złość, nie wolno krzywdzić innych osób. Wskazywała sposób wyrażania złości, który nie szkodzi innym oraz zapobiegała agresji wśród dzieci.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki