Jak przechodzić przez ulicę?

2012-10-25 przez Biblioteka

Wykorzystane na zajęciach ksiązki z serii „Bezpieczny świat”, „Znaki drogowe na wesoło” oraz „Jak przechodzić przez ulicę ?” utrwaliły dzieciom zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Najmłodsi dowiedzieli się jak korzystać z sygnalizacji świetlnej oraz jakie są jej zasady funkcjonowania. Ale maluchy też podzieliły się swoją wiedzą ze znajomości niektórych znaków drogowych i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię zwłaszcza tam, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej.

Na zakończenie efektem działań plastycznych dzieci były ilustracje związane z tekstem o przygodach kotka, który przechodzi przez ulicę oraz  wykonane z „odrobina fantazji” papierowe sygnalizatory świetlne.