Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Jak sobie radzić ze złością…

2015-04-14 przez Biblioteka

Grupa czterolatków z Przedszkola Samorządowego 13 kwietnia przybyła na kolejny warsztat biblioterapeutyczny pt. „Jak opanować złość”. Dzieci wzięły udział w zabawach, które zbliżyły nas do kluczowego tematu jakim była złość. Promyczki potrafiły rozróżnić emocje jakie towarzyszą nam w ciągu dnia na przyjemne, i te mniej lubiane. Słusznie zauważyły, że uczucie złości należy do tych drugich. Czytana bajka pt. „Magiczna sieć” autorstwa Hanny Hajzak pozwoliła dzieciom zrozumieć, że złoszcząc się nie wolno nam krzywdzić innych. Należy również pamiętać, że tego uczucia nie powinniśmy przenosić na inne przedmioty! Więc jak sobie radzić z tą złością, gdy w nas aż kipi? Uczestnicy, tak jak nasi bohaterowie opowiastki, znaleźli złoty środek. Od dzisiaj Promyczki, miejmy nadzieję, będą jeszcze bardziej uśmiechnięte i wesołe. Miłym akcentem spotkania były masażyki i prace plastyczne. 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki