Jedzie pociąg...

2015-05-04 przez Biblioteka

4 maja Bibliotekę Publiczną w Podłężu kolejny raz odwiedziła grupa PSZCZÓŁEK z Przedszkola Samorządowego im. św. Kingi w Podłężu. Motywem przewodnim spotkania z poezją dla dzieci był wiersz Juliana Tuwima pt. ’’Lokomotywa’’. Po wysłuchaniu utworu maluchy przystąpiły do zajęć plastycznych i samodzielnie ustalały kolejność wagonów w swoim wyklejanym pociągu. Gdy pojazd był już gotowy przedszkolaki wyruszyły w podróż po Bibliotece przy dźwiękach piosenki pt. „Jedzie pociąg z daleka”. Potem były deklamacje wierszyków, które dzieciaki pięknie wykonały, a także mini koncert piosenek. W nagrodę za aktywne uczestnictwo w zajęciach przedszkolaczki otrzymały słodycze i obrazki do kolorowania.