Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Jesienne maski

2014-11-14 przez Biblioteka

Kolejne, popołudniowe spotkanie dla starszej grupy odbyło się 12 listopada. Za oknem panowała iście jesienna aura i takiej pogodzie rozmawialiśmy  z dziećmi. Mgły, zimno, siąpiący deszcz to nie jest najprzyjemniejsza pora do spacerów. Za pomoc w „wejście” w jesienny klimat posłużyła nam książka Tove Jansson „Dolina Muminków w listopadzie”. Poznaliśmy dzięki niej jak ponura i wprawiająca w zły nastrój może być ta pora roku. Nie tylko dla Włóczykija i Filifionek, ale także dla każdego dziecka.  Jednak jesień to także wspaniała gra barw jesiennych liści, owoców i piękno pejzaży. Wspólnie z dziećmi wykorzystaliśmy „dary” listopadowych drzew i stworzyliśmy wspaniałe maski. Granicą dla wyglądu liściastych masek była jedynie wyobraźnia. Jak się okazało powstały twarze przeróżne stworów. W takich maskach jesień nam już nie straszna.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki