Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Jesienne spotkanie z jeżem.

2014-10-17 przez Biblioteka

Pierwsze w październiku spotkanie z grupą 5 i 6 letnich czytelników z cyklu „Podróże po dziecięcej literaturze” było okazją do rozmowy na temat charakterystycznych cech jesieni. Dla jednych jest to ulubiona pora roku, dla innych wręcz przeciwnie. Mimo to, mali uczestnicy chętnie ”wybrali” się na wycieczkę do lasu, parku oraz na wieś, aby zaobserwować zjawiska zachodzące jesienią w przyrodzie. Potem „bajeczne kolory jesieni” dzieciaki „ujrzały" poprzez zaprezentowane wiersze znanych polskich autorów m.in. Wł. Broniewskiego, St. Pagaczewskiego czy M. Konopnickiej.

Głównym bohaterem spotkania okazał się jeż o imieniu Jerzy, którego historię i przygody opisała w książce pt. „Wierzę w jeże” Pani Dorota Sumińska, znany lekarz weterynarii, dziennikarka i autorka programów o zwierzętach. Te niesamowite historie, które przydarzyły się jeżykowi w „ludzkim domu” bardzo zainteresowały małych słuchaczy. Następnie dzieci świetnie bawiły się podczas zabawy ruchowej „Jeż na dywanie”. Na zakończenie najmłodsi chętnie pracowali już indywidualnie wyklejając i kolorując jeżyki, w otoczeniu barwnych jesiennych liści i grzybów. A z „darów Pani Jesieni” czyli gruszek, winogron i pomidorków dzieci wyczarowały oryginalne owocowe jeże.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki