Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Jestem Polakiem, chcę znać swój kraj.

2016-11-04 przez Biblioteka

Dnia 02.11.2016 Biblioteka Publiczna w Zabierzowie Bocheńskim, zorganizowała lekcję biblioteczną pt. „Jestem Polakiem, chcę znać swój kraj.

Uczestnikami byli uczniowie kl. IV ze Szkoły Podstawowej. Celem tego spotkania było rozwijanie postaw patriotycznych, kształtowanie więzi z krajem ojczystym i regionem, dumy z narodowych wartości. Na wstępie uczniowie odpowiadali na podstawowe pytania z zakresu położenia Polski w Europie, wyglądu i opisu polskiego godła, co wiedzą na temat Dnia Flagi Rzeczpospolitej, powstania Hymnu Polski. W drugiej części odbyła się dyskusja uczniów – Czym dla nich jest bycie Polakiem? Co to jest patriotyzm?

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki