Kacper, smok Staś i pies Rózga

2010-12-02 przez Biblioteka

Kolejny raz, 30 listopada gościliśmy zaproszonego przez Bibliotekę Publiczną w Niepołomicach - Pana Grzegorza Kasdepke. W spotkaniu uczestniczyło 45 dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi w Podłężu. Nasz gość już od 18 lat pisze książki dla dzieci i młodzieży ,a co za tym idzie może poszczycić się wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami w dziedzinie literatury. W tym roku również został nominowany do nagrody konkursu IBBY Książka Roku 2010 utworem pt. „Horror! czyli skąd się biorą dzieci”.

Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na autora, były bardzo ciekawe osoby, której książki wcześniej czytały razem z Paniami. Zaskoczenie malowało się na buziach bo spodziewały się starszego, poważnego Pana, a tu – pojawił się młody, tryskający energią i humorem pisarz.

Od pierwszej chwili nawiązała się nić porozumienia między małymi czytelnikami a Panem Grzegorzem. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o bohaterach z jego książek. O smoku Stasiu czytały wspólnie z autorem, dowiedziały się skąd wziął się w opowiadaniach Kacper i jakie przygody miał pies o imieniu Rózga. Zadały mnóstwo pytań i chętnie dzieliły się spostrzeżeniami na temat książek. Były bardzo ciekawe czy Pisarz widział Świętego Mikołaja i o jakie prezenty w tym roku prosił w liście. Pan Grzegorz świetnie poradził sobie ze wszystkimi pytaniami i z uśmiechem wpisał przedszkolakom piękne dedykacje w książeczkach. Dzieci zaśpiewały autorowi piosenkę i podziękowały wręczając upominek.

Półtorej godziny minęło błyskawicznie, a to znak, że spotkanie było naprawdę udane. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy gościć w Podłężu tak popularnego i lubianego przez najmłodszych czytelników pisarza. Mamy nadzieję na kolejne spotkania autorskie, czekamy też na nowe, wspaniałe historie w książkach Pana Grzegorza.