Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

„Kalejdoskop gier i zabaw”

2017-07-14 przez Biblioteka

Podobnie jak  w ubiegłym tygodniu „letnia” środa w Bibliotece obfitowała w liczne konkursy, gry i zabawy ruchowe, które są ulubioną formą aktywności dzieci oraz sprawdzianem ich różnych umiejętności.  5 i 6 letni uczestnicy mieli m. in. okazję sprawdzić swoją celność rzucając piłeczką do ustawionych w odpowiedniej odległości kręgli, (butelki  wypełnione wodą). Natomiast sprawdzianem  zręczności i szybkości dzieciaków była drużynowa rywalizacja  w „biegu  z limonkami”  umieszczonymi na łyżeczkach (oj było to karkołomne zadanie! ) oraz przeniesienie jak największej ilości pociętych karteczek przy pomocy słomek na przygotowane papierowe talerzyki. Potem w  fantastyczną krainę baśni „przeniosły” najmłodszych zagadki literackie - zadaniem dzieci było odgadnięcie  poprzez czytane fragmenty, tytułów  najbardziej znanych utworów  H.Ch. Andersena czy Ch. Perraulta. Nie zabrakło też oczywiście „wariacji” z chustą animacyjną. Po tylu emocjonujących, wymagających zarówno wiedzy jak i sprawności fizycznej „zadaniach”  stan relaksu i odprężenia dzieciaki osiągnęły wykonując  nawzajem „masażyki” inspirowane tekstami wierszy. 

W starszej grupie, dzieci zajęcia rozpoczęły od zabawy integracyjnej, która była świetną okazją do publicznego wystąpienia. Następnie śmiechu nie zabrakło przy kalamburach „Kim jestem”. Popisy uczestników ich szybkością i zręcznością oglądaliśmy w wyścigu z piłeczkami ping-pongowymi, a emocje sięgały zenitu w trakcie wyścigu do precelków. Cisza i pełne skupienie nastąpiły dopiero przy „łamigłówkach”. 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki