Każdy jest częścią grupy

2017-02-13 przez Biblioteka

13 lutego w Bibliotece Publicznej w Staniątkach  rozpoczął się cykl spotkań biblioterapeutycznych pod hasłem „W grupie siła”. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie a pierwszą grupą dzieci jakie biorą w nich udział są dzieci z klasy Ib ze Szkoły Podstawowej w Staniątkach.

„Każdy jest częścią grupy” to  temat przewodni pierwszych zajęć prowadzonych przez Panią Anetę Kurak z Biblioteki Publicznej w Niepołomicach. Zajęcia miały na celu zwrócenie uwagi najmłodszych na korzyści płynące  współpracy  i wzajemnego zrozumienia.-Dzieci zrozumiały również, że dzięki wzajemnej współpracy można osiągnąć więcej przy mniejszych nakładach pracy i czasu.  Podczas warsztatów wykorzystano tekst Hanny Hajzak pt. „Mrowisko”, w którym postępowanie głównego bohatera – Trutka posłużyło uczestnikom warsztatów  za przykład złej i dobrej współpracy w grupie. Dzieci chętnie brały udział w zabawach z chustą, zabawach zręcznościowych  a także pracach manualnych przy budowaniu kolorowych mrowisk z użyciem różnego rodzajów materiałów.

Mamy nadzieję, że zajęcia pomogą pierwszakom lepiej ze sobą współpracować i pozwolą efektywniej realizować zadania pracy w grupie.