Każdy w grupie jest ważny

2017-02-28 przez Biblioteka

W dniu 27 lutego w staniąteckiej bibliotece odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu biblioterapii dla klas I. Dzieci z klasy IB realizowały program pt. „Każdy w grupie jest ważny”. W ramach pierwszego z zadań każdy uczestnik miał przedstawić za pomocą patyczków przedstawić swój nastrój. Kolejnym z elementów zajęć była zabawa podczas której dzieci na małych karteczkach pisały co najbardziej lubią w szkole. Następnie wszystkie propozycje były przyklejane na ogromną planszę z obrazkiem szkoły. W ramach pracy z tekstem Pani Anetka przeczytała dzieciom fragment utworu „Łańcuch” Pani Renaty Piątkowskiej. Po którym rozpoczęła się dyskusja z pytaniami do tekstu. Ostatnim z zadań jakie zostały powierzone uczestnika zajęć było na zaprezentowanie swoich umiejętności. Każde dziecko otrzymało postać chłopczyka lub dziewczynki. Zadaniem każdego dziecka było napisanie na tułowiu ludzika swoich umiejętności. Następnie postać miała być udekorowana i pokolorowana. Po wykonaniu pracy każdy prezentował swoje osiągnięcia a następnie ludziki zostały połączone w łańcuch umiejętności.

Na zakończenie zajęć nie zabrakło podziękowań i pamiątkowego dyplomu z zakończenia cyklu biblioterapeutycznego dla klasy IB.

Mamy nadzieję, że wzorem klas pierwszych inne klasy równie chętnie przystąpią to realizacji biblioterapii w staniąteckiej bibliotece.