Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Kierunek - północ

2015-01-16 przez Biblioteka

Pomimo braku aury zimowej za oknem, na zajęciach popołudniowych powiało śniegiem i chłodem. Dzięki książce autorstwa Anieli Cholewińska - Szkolik pt. „Bajki o misiach z czterech stron świata” poznaliśmy losy niedźwiadka polarnego o imieniu Płatek. Dzięki jego przygodom dzieci dowiedziały się gdzie leży Arktyka, jak żyją Eskimosi i czy w zimie nie jest za chłodno na pływanie. Urozmaiceniem spotkania było rozwiązywanie krzyżówki, która sprawdzała ile szczegółów dzieci zapamiętują z tekstu czytanego. Ponadto bajka o naszym bohaterze zainspirowała nas do wykonania pracy plastycznej w klimacie arktycznym.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki