Kłamstwo ma krótkie nogi

2012-03-28 przez Biblioteka

Zajęcia zostały oparte na książeczce C. Moldonado i J. Cordona pt. „Czy mi wierzysz?”, która w piękny i w sposób przystępny dla małych uczestników, opowiada o tym, że zawsze warto mówić prawdę. Główny bohater opowiastki dziecięcej znalazł się w tarapatach, które mogły skłonić go do kłamstwa. Pomimo trudności, postać literacka do końca swoich przygód „świeciła przykładem”.

O tym, czy warto być  do końca prawdomównym, stwierdzili sami uczestnicy. Spotkanie miało na celu ukazywanie prawdy, która czasem choć przykra i bolesna, jest najważniejsza. Kłamstwo, które często jest przychylne w trudnych sytuacjach, okazuje się, że pociąga za sobą kolejne, a i tak wyjdzie na jaw. Staraliśmy się przekazywać najmłodszym, że przyznanie się do kłamstwa przed rodzicami wymaga dużej odwagi.

Spotkanie urozmaicone było pedagogiką zabawy.