Klub Czytelnika

13.12.2016 r. o godzinie 17.30

Tematem dyskusji będą

najciekawsze publikacje dotyczące polskich

tradycji i obrzędów Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas dyskusji zapoznamy się z książkami z dziedziny etnografii, z których można czerpać informacje o towarzyszących Świętom  zwyczajach, wierzeniach, wróżbach, przysłowiach, porzekadłach i anegdotach.

Mamy nadzieję, że proponowane przez nas publikacje pokażą Państwu zarówno urodę i bogactwo polskich obrzędów  świątecznych, jak i trwałość wielu naszych tradycji, będących cząstką wielkiego dziedzictwa kultury polskiej, które warto ocalić od zapomnienia.

Tradycje świąteczne stanowią doskonałą inspirację do uczynienia świąt naprawdę magicznymi. Wystarczy spróbować. Bo kto wie, może zimowe niebo lub źdźbła siana spod obrusa wywróżą nam coś zaskakującego ?

Zapraszamy do dyskusji wszystkich Klubowiczów, miłośników etnografii, pasjonatów dobrej literatury oraz wszytkich, którzy jeszcze nie zdecydowali się uczestniczyć w naszych spotkaniach.