Kocie zabawy Biedroneczek

2015-04-24 przez Biblioteka

Drugie spotkanie BIEDRONECZEK z biblioterapią za nami!

Dziś -24 kwietnia warsztaty upłynęły pod hasłem: „W zgodzie lepiej i weselej”. Pani Anetka Kurak – prowadząca zajęcia, błyskawicznie zintegrowała grupę zabawą muzyczną, a następnie przy pomocy tekstu autorstwa Hanny Hajzak pt. „Kocie zabawy” zachęciła dzieciaki do dyskusji na temat ZGODY. Biedroneczki doskonale zinterpretowały przeczytany tekst i ochoczo opowiadały o kotkach, które były bohaterami opowiadania.

Kolejnym etapem zabawy było wyciągnięcie wniosków i opracowanie przez uczestników KODEKSU DOBREGO KOLEGI I DOBREJ KOLEŻANKI, z czym absolutnie przedszkolaki nie miały najmniejszego problemu. Na zakończenie warsztatów wszyscy wykonali piękne medale, które zostały zaprezentowane całej grupie. Dzieciaki świetnie się bawiły i z pewnością poruszony temat pomoże im podczas wspólnych zajęć.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną biblioterapię!