Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Kodeks i rozbrykane kociaki

2015-05-06 przez Biblioteka

We wtorkowe przedpołudnie, w bibliotecznej czytelni, odbyło się spotkanie z grupą Leśne Ludki. To już nasze drugie warsztaty z cyklu „W grupie siła”. Przeprowadzone zajęcia odbyły się pod tytułem „W zgodzie lepiej i weselej”. Mali uczestnicy bardzo chętnie wzięli udział w zabawie wprowadzającej, w której wymieniali o czym należy pamiętać, bawiąc się z kolegą lub koleżanką. Następnie wysłuchali bajeczki pt. „Kocie zabawy”. Rozbrykane kociaki z czytanego tekstu oraz zabawa wprowadzająca, uświadamiała dzieciakom, że w zgodzie zawsze jest weselej. Gdy panuje zgoda w grupie, to wszystkim lepiej i przyjemniej się bawi. Leśne Ludki zostały zaangażowane do stworzenia KODEKSU DOBREGO KOLEGI I DOBREJ KOLEŻANKI. Zostały w nim spisane wszystkie cechy, jakimi powinnni wyróżniać się dobry kolega i koleżanka. Kodeks powędrował razem z dzieciaczkami do przedszkola. Mamy nadzieje, że będzie on pomocy w sytuacjach konfliktowych. Oby było ich jak najmniej!

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki