Kolejne spotkanie z grupą Gromadka Puchatka

2015-06-11 przez Biblioteka

Spotkanie w dniu 11 czerwca 2015 r. z dziećmi z Przedszkola Sióstr Augustianek, zamykało cykl biblioterapeutyczny pt. „Nasze emocje”. Temat naszego warsztatu brzmiał: „Przedmioty wokół nas”. Na początku wszystkie dzieci zostały radośnie przywitane wesołą piosenką, a następnie przystąpiły do malowania swojej ulubionej zabawki. Prace były bardzo ciekawe i barwne. Podczas warsztatu został przeczytany tekst „Pokój z zabawkami”, na podstawie którego wywiązały się interesujące rozmowy i wyciągnięto właściwe wnioski. Każdy zgodnie przyznał, że nie wolno złości przenosić na przedmioty, a zabawki należy szanować. Miłym urozmaiceniem zajęć były zabawy „Co powiedziały by zabawki?” oraz „Wielkie porządki”.

Mam nadzieję, że przeprowadzone warsztaty z grupą Gromadka Puchatka były pomocne. Z pewnością każdy Puchatek więcej wie o emocjach i ze złością sobie poradzi! Powodzenia!