Kolejny dzień bibliotecznych wakacji w Podłężu

2017-07-26 przez Biblioteka

26 lipca odbyły się kolejne wakacyjne zajęcia w Bibliotece w Podłężu. Tym razem budowaliśmy fantastyczne konstrukcje z klocków lego. Uczestnicy mieli przeróżne pomysły i z wielkim zapałem zabrali się do pracy. A, że wyobraźnia dzieciaków jest niezrównana powstały wyjątkowe obiekty.

Następnie żeby się troszkę rozruszać, każdy dzieciak zamienił się w małego ninja i musiał pokonać bardzo trudny tor przeszkód. Potem trenowaliśmy zręczność i precyzję rzutów do celu.

W drugiej części spotkania zamieniliśmy się w botaników i ruszyliśmy na łąkę. Tam znaleźliśmy mnóstwo roślin, których listki i kwiaty pomogły nam w ich rozpoznaniu. W tym celu posłużyliśmy się bogatym księgozbiorem na temat łąkowej flory. Wszystkie rośliny zostały uwiecznione w pracach plastycznych.

Każdy uczestnik środowych zajęć za swoje zaangażowanie i aktywność otrzymał ufundowane przez Fabrykę Kart Trefl-Kraków edukacyjne karty do gry. Bardzo dziękujemy Firmie Trefl za piękne upominki i uprzyjemnienie wakacji naszym małym czytelnikom.