Koty, kotki, kociska w roli głównej.

2016-02-19 przez Biblioteka

17 lutego w kolejną popołudniową środę odbyły się zajęcia inspirowane Międzynarodowym Świętem Kota. Celem obchodów tego dnia jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Nasze biblioteczne spotkanie rozpoczęła wspólna recytacja znanego doskonale wszystkim dzieciom wiersza St. Jachowicza pt. „Pan Kotek był chory”. A potem było trochę historii o przodkach kotów domowych oraz garść informacji na temat pielęgnacji oraz kocich obyczajów. W trakcie pogadanki dzieci oglądały również książki i albumy z kotami w roli głównej.

Następnie najmłodsi z zaciekawieniem wysłuchali prawdziwiej, niezwykłej historii o kotce Wierusi, która uratowała  przed utonięciem pięcioro swoich małych kociątek. Opowiadanie to wyszukaliśmy w książce R. Piątkowskiej pt. Mruk. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć też wesołych zabaw, było więc picie mleka z kubeczków przez rurkę, oraz zwijanie kłębka wełny. W finale spotkania dzieci ochoczo kolorowały malowanki przedstawiające różne koty, wśród których, wiódł prym „czarodziejski ”Kot w butach”.